Przedszkole w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Starych Załubicach

Dyrektor: Magdalena Sycik
Strona WWW: https://www.spzalubice.radzymin.pl/
E-mail: spzalubice@radzymin.pl

Przedszkole w Starych Załubicach wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starych Załubicach. Mieści się w nowym, oddanym do użytku w 2018 r., skrzydle budynku.

Placówka pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.00.

Baza

Przedszkole wykorzystuje bazę złożoną z:

- 4 sal oddziałowych,

- sali do ćwiczeń gimnastycznych,

- szatni i zaplecza sanitarnego dla dzieci,

- 3 salek specjalistów.

Przedszkolaki korzystają również z placu zabaw oraz terenów zielonych należących do Zespołu.

Wyżywienie

Korzystamy z usługi cateringowej. Przedszkolaki mają możliwość wyboru dwóch abonamentów żywieniowych: śniadanie+obiad lub śniadanie+obiad+podwieczorek. Dużą uwagę przywiązujemy do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, dbamy, aby posiłki były smaczne, różnorodne i zdrowe.

W codziennej pracy z dzieckiem stosujemy zarówno tradycyjne metody i formy pracy, oparte na metodyce wychowania przedszkolnego, jak i nowoczesne, innowacyjne rozwiązania pozwalające w atrakcyjny i twórczy sposób realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego.

W codziennej pracy wychowawczo-dydaktycznej dbamy, by nasze zajęcia dostosowane były do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci, rozwijały dziecięcą kreatywność w działaniu i myśleniu, dawały dziecku możliwość samorealizacji i osiągnięcia sukcesu. Dużą uwagę przywiązujemy do rozwijania kompetencji społecznych, w tym zgodnego współdziałania w zespole.

W przedszkolu działa Koło Małego Wolontariatu. Dzieci i rodzice mogą skorzystać z pomocy psychologa i logopedy.

Organizujemy liczne konkursy, realizujemy projekty edukacyjne, wprowadzamy innowacje pedagogiczne, włączamy się w ogólnopolskie akcje. O naszych działaniach na bieżąco informujemy na funpage'u przedszkola: https://www.facebook.com/PrzedszkoleWStarychZaubicach

Do tradycji przedszkola należą takie uroczystości jak:
- Pasowanie na Przedszkolaka,
- Dzień Pluszowego Misia,
- Andrzejki,
- Mikołajki,
- Rodzinne Spotkania Świąteczne,
- Dzień Babci i Dziadka,
- Przedszkolny Bal Karnawałowy,
- Dzień Mamy i Taty,
- Dzień Dziecka,
- Uroczyste Pożegnanie Przedszkola.