Przedszkole Publiczne Piotruś Pan - Nibylandia

Dyrektor: Anna Archanowicz/Iwona Płusa
Strona WWW: http://www.przedszkole-piotruspan.pl/
E-mail: przedszkole-piotruspan@o2.pl

Przedszkole Piotruś Pan - Nibylandia rozpoczęło działalność w 2010 roku jako filia przedszkola Piotruś Pan w Radzyminie. Nasze wieloletnie doświadczenie i sprawdzona organizacja gwarantuje zapewnienie naszym podopiecznym komfortowych warunków do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju  oraz wspaniałej zabawy. Oferujemy naszym przedszkolakom  przyjazną, życzliwą atmosferę, opiekę troskliwych i kreatywnych nauczycieli, dzięki którym nasi podopieczni czują się w przedszkolu szczęśliwi i bezpieczni.  Jesteśmy laureatem nagrody Komitetu Ochrony Praw Dziecka -  Przedszkole przyjazne Maluchom oraz ogólnopolskiego konkursu Przedszkole Talentów . Przedszkole posiada certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy. Placówka przeszła kontrolę Kuratorium Oświaty uzyskując bardzo dobrą opinię.
Przedszkole posiada 4 sale na powierzchni ok 200 m2 oraz salę gimnastyczną ok 40 m2 a także nieograniczony dostęp do sali zabaw Nibylandia. Placówka dysponuje ogrodem o powierzchni ok. 500 m2, salą logopedy oraz własną kuchnią. Pobliski park pozwala na codzienne spacery.
Stawka żywieniowa wynosi 11 zł /13 zł - zależnie od długości pobytu dziecka w przedszkolu. Zwrot stawki żywieniowej od drugiego dnia nieobecności po zgłoszeniu nieobecności dziecka.

Przedszkole realizuje program wychowania przedszkolnego zatwierdzony przez MEN wzbogacony o różnorodne metody i formy z naciskiem na rozwijanie kompetencji społecznych, empatii, samokontroli, motywacji, umiejętności współpracy i wiary we własne możliwości. W tym celu stworzyliśmy autorski program Przedszkolak w świecie wartości oraz Dzieciństwo bez przemocy a także własny program wychowawczo - profilaktyczny. Przywiązujemy dużą wagę do kształtowania umiejętności matematycznych realizując program Matematyka dla Smyka oraz rozpoczynamy naszą przygodę z kodowaniem.Od lat szczycimy się wysokim poziomem nauczania języka angielskiego. Oprócz typowych zajęć z języka angielskiego realizujemy innowację pedagogiczną Friendly  English Every Day. Innowacja zakłada wprowadzenie języka angielskiego do codziennego ramowego rozkładu dnia przedszkolnego. Używanie angielskich zwrotów i słów w codziennych sytuacjach, zabawy przy piosenkach angielskojęzycznych, udostępnianie dzieciom w trakcie swobodnych zabaw materiałów edukacyjnych : piosenek, wierszyków, historyjek oraz korelacja zajęć edukacyjnych z nauką języka angielskiego wpływa w znaczący sposób na rozwój językowy naszych przedszkolaków.
W ofercie przedszkola są również  zajęcia rytmiczne, dni tematyczne, teatrzyki, występy, koncerty, wycieczki i inne atrakcje.

Po godzinie 13.00 w przedszkolu jest możliwość skorzystania z bogatej oferty zajęć dodatkowych: zajęcia Helen Doron, MathRiders, gimnastyka, taniec, legorobotyka, piłka nożna, Wielka Szkoła Małych i innych.

3 LATKI- ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy przedszkola adresowany dla dzieci trzyletnich.
3-4 LATKI -ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy przedszkola adresowany dla dzieci trzyletnich i czteroletnich.
5-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy przedszkola adresowany dla dzieci pięcioletnich.
6-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy przedszkola adresowany dla dzieci sześcioletnich.