Przedszkole Publiczne Piotruś Pan

Dyrektor: Anna Archanowicz/Edyta Klimkiewicz
Strona WWW: http://przedszkole-piotruspan.pl/
E-mail: przedszkole-piotruspan@o2.pl

Przedszkole Piotruś Pan rozpoczęło działalność w 2006 roku jako pierwsze niepubliczne przedszkole w Radzyminie. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, sprawdzonej organizacji i wykwalifikowanej kadrze, zapewniamy dzieciom komfortowe warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, gwarantując przy tym wspaniałą zabawę. Oferujemy naszym przedszkolakom  przyjazną, życzliwą atmosferę, opiekę troskliwych i kreatywnych nauczycieli, dzięki którym nasi podopieczni czują się szczęśliwi i bezpieczni.Jesteśmy laureatem nagrody Komitetu Ochrony Praw Dziecka - Przedszkole przyjazne Maluchom oraz ogólnopolskiego konkursu Przedszkole Talentów. Przedszkole posiada certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy. Placówka przeszła kontrolę Kuratorium Oświaty uzyskując bardzo dobrą opinię. Przedszkole posiada 7 sal dydaktycznych,własną kuchnię oraz pokój logopedy. Budynek przedszkolny otacza ogród o powierzchni ok. 3000 m2 wyposażony w atestowane zabawki. Stawka żywieniowa wynosi 11 zł /13 zł - zależnie od długości pobytu dziecka w przedszkolu. Zwrot stawki żywieniowej od drugiego dnia nieobecności po zgłoszeniu nieobecności dziecka.

Przedszkole realizuje program wychowania przedszkolnego zatwierdzony przez MEN wzbogacony o różnorodne metody  i formy z naciskiem na rozwijanie kompetencji społecznych, empatii, samokontroli, motywacji, umiejętności współpracy i wiary we własne możliwości. W tym celu stworzyliśmy autorski program Mały przedszkolak w świecie wielkich emocji oraz własny program wychowawczo - profilaktyczny. Przywiązujemy dużą wagę do kształtowania umiejętności matematycznych realizując program Matematyka dla Smyka oraz rozpoczynamy naszą przygodę z kodowaniem. Od lat szczycimy się wysokim poziomem nauczania języka angielskiego. Oprócz typowych zajęć z języka angielskiego realizujemy innowację pedagogiczną Friendly  English Every Day. Innowacja zakłada wprowadzenie języka angielskiego do codziennego ramowego rozkładu dnia przedszkolnego. Używanie angielskich zwrotów i słów w codziennych sytuacjach, zabawy przy piosenkach angielskojęzycznych,udostępnianie dzieciom w trakcie swobodnych zabaw materiałów edukacyjnych : piosenek, wierszyków, historyjek oraz korelacja zajęć edukacyjnych z nauką języka angielskiego wpływa w znaczący sposób na rozwój językowy naszych przedszkolaków.
W ofercie przedszkola są również  zajęcia rytmiczne, dni tematyczne, teatrzyki, występy, koncerty, wycieczki i inne atrakcje.

Po godzinie 13.00 w przedszkolu jest możliwość skorzystania z bogatej oferty zajęć dodatkowych: zajęcia Helen Doron, MathRiders, Wielka Szkoła Małych, gimnastyka, taniec, legorobotyka, piłka nożna, akrobatyka, karate i innych.