Niezalogowany
zmień rozmiar:

Publiczne Przedszkole Małego Kopernika

Adres: Jana Pana II 54a
05-250 Radzymin
pokaż na mapie
Dyrektor: Marta Król
Strona WWW: http://pp-radzymin.malykopernik.pl/
E-mail: radzymin@malykopernik.pl
Telefon: 576 170 553

Opis oferty:


PUBLICZNE PRZEDSZKOLE MAŁEGO KOPERNIKA W RADZYMINIE

Publiczne Przedszkole Małego Kopernika znajduje się w Radzyminie przy al. Jana Pawła II 54A. Placówka swoją działalność prowadzi od września 2016 roku. Jest to piąty punkt sieci Przedszkoli Małego Kopernika na mapie Warszawy i okolic.

 

Przedszkole zapewnia opiekę i wszechstronny rozwój dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-18:00. Czynności dydaktyczne, a także opiekuńczo-wychowawcze w przedszkolu w godzinach 8:00-13:00 są bezpłatne. Opłata w godzinach 6:00-8:00 i 13:00-18:00 wynosi 1 PLN za każdą godzinę. 

Przedszkole dysponuje pięcioma kolorowymi salami, których wystrój i wyposażenie sprzyja poszerzaniu zasobów wiedzy i umiejętności Dziecka. Placówka zapewnia także zaplecze sanitarne w pełni dostosowane do potrzeb najmłodszych.

W Przedszkolu szerzymy świadomość, że można zjeść smacznie i przede wszystkim zdrowo. Dysponujemy własną kuchnią, co jest kolejną z naszych mocnych stron. Chcemy rozbudzić w Dzieciach potrzebę dbałości o własne zdrowie i ciało. Staramy się, aby nasze posiłki były pełnowartościowe i różnorodne. Wszystkie dania zapewniają odpowiednio kaloryczną dietę w oparciu o prawidłowe normy żywienia opracowane przez Instytut Żywności i Żywienia. W Przedszkolu Małego Kopernika Dzieci pod okiem nauczyciela samodzielnie dostosowują wielkość porcji do swoich potrzeb, co rodzi w nich poczucie podejmowania decyzji. W ciągu dnia Przedszkolaki mają zapewniony dostęp do wody źródlanej. W przypadku alergii pokarmowych Przedszkole Małego Kopernika zapewnia Dziecku odpowiednią dietę eliminującą produkty uczulające.

Placówka posiada zielony plac zabaw wyposażony w bezpieczne urządzenia do zabawy oraz boisko do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. 

 

W przedszkolu prowadzone są warsztaty dla Dzieci z różnych dziedzin i aktywności. Dzięki różnorodności zajęć, jakie oferujemy, Dziecko ma możliwość nauki poprzez zabawę. Taka koncepcja umożliwia i Dziecku, i kadrze przedszkola znalezienie talentów oraz silnych stron Państwa Dziecka.

Publiczne Przedszkole Małego Kopernika to miejsce, w którym Państwa pociechy mają możliwość kreatywnego, twórczego, efektywnego spędzania czasu, która da im podstawę do udanego startu w szkole.
Oferta edukacyjna:

OFERTA EDUKACYJNA PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA MAŁEGO KOPERNIKA

 

Dzieci nie lubią siedzieć w miejscu, dlatego program naszego przedszkola nastawiony jest na aktywność. Przedszkolaki działają, tworzą, poznają i odczuwają- ich żywiołem jest zabawa. Adekwatnym określeniem, które towarzyszy naszej codzienności są słowa Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”. 

           

Nasze przedszkole realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego w oparciu o programy edukacyjne zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nauczyciele w codziennej pracy stosują m.in. programy oparte na metodach:

 • „Dziecięcej matematyki” - Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej, 
 • Metodzie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne 
 • „Terapii ręki” i wielu innych 

Przedszkole od początku istnienia bierze czynny udział w różnorodnych akcjach ogólnopolskich m.in. „Cała Polska Czyta Dzieciom”, „Radosne przedszkole”, „Zaczytane przedszkole”, „Przedszkole młodych patriotów”, „Przedszkole zdrowego żywienia” itp.

 

Nasze przedszkole w ramach całodziennej opieki zapewnia również:

 

1.      Szeroki zakres Pomocy Psychologiczno-pedagogicznej. Na stałe posiadamy w zespole psychologa, terapeutę integracji sensorycznej, pedagogów specjalnych, neurologopedę oraz logopedę.

 1. Zajęcia z języka angielskiego - prowadzone przez native speakera, podczas których dzieci wypowiadają się wyłącznie w języku angielskim. Nauka języka odbywa się również poprzez codzienne powtarzanie materiału z nauczycielami podczas spontanicznych i zorganizowanych czynności edukacyjno-wychowawczych;
 2. Gimnastykę korekcyjną;
 3. Logorytmikę;
 4. Zajęcia logopedyczne, a także zajęcia z psychologiem;
 5. Warsztaty tematyczne oraz organizację dni nietypowych, które pozwalają na kreatywne i twórcze rozwijanie wyobraźni;
 6. Teatrzyki oraz spotkania z ciekawymi przedstawicielami różnych zawodów;
 7. Wycieczki oraz imprezy okolicznościowe (m.in. Spotkania Bożonarodzeniowe, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny itp.)
 8. Bajkoterapię, muzykoterapię i techniki relaksacyjne. 

 

Kładziemy duży nacisk na współpracę z Rodzicami oraz ich zaangażowanie w życie przedszkola. W naszej placówce  funkcjonuje Rada Rodziców, która wspomaga nas  m.in. w działalnościach dydaktyczno-wychowawczych. Realizujemy również spotkania „Rodzice – Dzieciom”, podczas których rodzice wcielają się w rolę nauczycieli, prezentując swój zawód, pasję, hobby, a także czytają ulubione bajki.

Współpracujemy również ze środowiskami lokalnymi oraz służbami porządku publicznego zakresie ciekawych spotkań i wycieczek.

 

Zobacz nas na FB

Publicznie Przedszkole Małego Kopernika
(al. Jana Pawła II 54A)
https://pl-pl.facebook.com/Publiczne-Przedszkole-Ma%C5%82ego-Kopernika-1625364784422501/Zajęcia pozalekcyjne:Dostępne miejsca:

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
2,5 I 3 LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci trzyletnich. 2
4 I 5-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci czteroletnich i pięcioletnich. 3

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 129; Wersja: 21.141.316.1058 Harmonogram ID: 606;