Publiczne Przedszkole Małego Kopernika

Strona WWW: www.malykopernik.pl
E-mail: radzymin@malykopernik.pl

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE MAŁEGO KOPERNIKA W RADZYMINIE

Publiczne Przedszkole Małego Kopernika znajduje się w Radzyminie przy al. Jana Pawła II 54A. Placówka swoją działalność prowadzi od września 2016 roku. Jest to piąty punkt sieci Przedszkoli Małego Kopernika na mapie Warszawy i okolic.

Przedszkole zapewnia opiekę i wszechstronny rozwój dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-18:00. Czynności dydaktyczne, a także opiekuńczo-wychowawcze w przedszkolu w godzinach 8:00-13:00 są bezpłatne. Opłata w godzinach 6:00-8:00 i 13:00-18:00 wynosi 1 PLN za każdą godzinę.

Przedszkole dysponuje pięcioma kolorowymi salami, których wystrój i wyposażenie sprzyja poszerzaniu zasobów wiedzy i umiejętności Dziecka. Placówka zapewnia także zaplecze sanitarne w pełni dostosowane do potrzeb najmłodszych.

W Przedszkolu szerzymy świadomość, że można zjeść smacznie i przede wszystkim zdrowo. Dysponujemy własną kuchnią, co jest kolejną z naszych mocnych stron. Chcemy rozbudzić w Dzieciach potrzebę dbałości o własne zdrowie i ciało. Staramy się, aby nasze posiłki były pełnowartościowe i różnorodne. Wszystkie dania zapewniają odpowiednio kaloryczną dietę w oparciu o prawidłowe normy żywienia opracowane przez Instytut Żywności i Żywienia. W Przedszkolu Małego Kopernika Dzieci pod okiem nauczyciela samodzielnie dostosowują wielkość porcji do swoich potrzeb, co rodzi w nich poczucie podejmowania decyzji. W ciągu dnia Przedszkolaki mają zapewniony dostęp do wody źródlanej. W przypadku alergii pokarmowych Przedszkole Małego Kopernika zapewnia Dziecku odpowiednią dietę eliminującą produkty uczulające.

Placówka posiada zielony plac zabaw wyposażony w bezpieczne urządzenia do zabawy oraz boisko do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

W przedszkolu prowadzone są warsztaty dla Dzieci z różnych dziedzin i aktywności. Dzięki różnorodności zajęć, jakie oferujemy, Dziecko ma możliwość nauki poprzez zabawę. Taka koncepcja umożliwia i Dziecku, i kadrze przedszkola znalezienie talentów oraz silnych stron Państwa Dziecka.

Publiczne Przedszkole Małego Kopernika to miejsce, w którym Państwa pociechy mają możliwość kreatywnego, twórczego, efektywnego spędzania czasu, która da im podstawę do udanego startu w szkole.

OFERTA EDUKACYJNA PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA MAŁEGO KOPERNIKA

Dzieci nie lubią siedzieć w miejscu, dlatego program naszego przedszkola nastawiony jest na aktywność. Przedszkolaki działają, tworzą, poznają i odczuwają- ich żywiołem jest zabawa. Adekwatnym określeniem, które towarzyszy naszej codzienności są słowa Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”.

Nasze przedszkole realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego w oparciu o programy edukacyjne zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nauczyciele w codziennej pracy stosują m.in. programy oparte na metodach:

• „Dziecięcej matematyki” - Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej,
  • Metodzie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
  • „Terapii ręki” i wielu innych

Przedszkole od początku istnienia bierze czynny udział w różnorodnych akcjach ogólnopolskich m.in. „Cała Polska Czyta Dzieciom”, „Radosne przedszkole”, „Zaczytane przedszkole”, „Przedszkole młodych patriotów”, „Przedszkole zdrowego żywienia” itp.

Nasze przedszkole w ramach całodziennej opieki zapewnia również:

1.      Szeroki zakres Pomocy Psychologiczno-pedagogicznej. Na stałe posiadamy w zespole psychologa, terapeutę integracji sensorycznej, pedagogów specjalnych, neurologopedę oraz logopedę.

1. Zajęcia z języka angielskiego - prowadzone przez native speakera, podczas których dzieci wypowiadają się wyłącznie w języku angielskim. Nauka języka odbywa się również poprzez codzienne powtarzanie materiału z nauczycielami podczas spontanicznych i zorganizowanych czynności edukacyjno-wychowawczych;
  2. Gimnastykę korekcyjną;
  3. Logorytmikę;
  4. Zajęcia logopedyczne, a także zajęcia z psychologiem;
  5. Warsztaty tematyczne oraz organizację dni nietypowych, które pozwalają na kreatywne i twórcze rozwijanie wyobraźni;
  6. Teatrzyki oraz spotkania z ciekawymi przedstawicielami różnych zawodów;
  7. Wycieczki oraz imprezy okolicznościowe (m.in. Spotkania Bożonarodzeniowe, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny itp.)
  8. Bajkoterapię, muzykoterapię i techniki relaksacyjne.

Kładziemy duży nacisk na współpracę z Rodzicami oraz ich zaangażowanie w życie przedszkola. W naszej placówce  funkcjonuje Rada Rodziców, która wspomaga nas  m.in. w działalnościach dydaktyczno-wychowawczych. Realizujemy również spotkania „Rodzice – Dzieciom”, podczas których rodzice wcielają się w rolę nauczycieli, prezentując swój zawód, pasję, hobby, a także czytają ulubione bajki.

Współpracujemy również ze środowiskami lokalnymi oraz służbami porządku publicznego zakresie ciekawych spotkań i wycieczek.

Zobacz nas na FB

Publicznie Przedszkole Małego Kopernika
(al. Jana Pawła II 54A)

3-4-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci trzy-czteroletnich.
4-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY - UL. JANA PAWŁA II 54A Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci czteroletnich. UWAGA! ODDZIAŁ BĘDZIE ZLOKALIZOWANY PRZY UL. JANA PAWŁA II 54A W RADZYMINIE.

Rekrutacja ID: 126; Wersja: 9.140.298.1658 Harmonogram ID: 558;