Publiczne Przedszkole "WYSPA MALUCHA"

Adres: Nowa 76b
Dyrektor: Anna Gołembiewska
Strona WWW: wyspamalucha.net.pl
E-mail: biuro@wyspamalucha.net.pl
Telefon: 609819702

Przedszkole Publiczne "Wyspa Malucha" mieści się w wolnostojącym, dużym jednopiętrowym budynku położonym w zacisznym miejscu Radzymina, oddalonym od zgiełku dużych ulic. Dzięki temu dzieci mają zapewniony spokój i ciszę, a pobliski las zapewnia wiele ciekawych wycieczek tematycznych. Budynek przedszkolny o łącznej powierzchni 444 m2 powstał w 2012 roku z myślą o najmłodszych, a w 2020 roku przeszedł gruntowny remont sal oraz klatki schodowej. Nasze przedszkole posiada własną kuchnię, przygotowujemy również posiłki dla dzieci z alergiami pokarmowymi.

Przedszkole dodatkowo zabezpieczone jest w system monitorowania wewnętrznego, najnowocześniejszy system ochrony przeciwpożarowej z czujkami dymu i klapą oddymiającą a także elektroniczny czytnik wejścia na karty dla rodziców.
Nowoczesny plac zabaw wyposażony został w urządzenia zabawowe (metal/plastik) oraz gumową nawierzchnię co daje większe bezpieczeństwo podczas zabawy. Cały plac zabaw jest ogrodzony a wszystkie urządzenia i nawierzchnia są certyfikowane.

W pobliżu naszej placówki powstanie Gminny Plac Rekreacyjny NOWA z integracyjnym placem zabaw, trampoliną ziemną, ścianką wspinaczkową dla dzieci, boiskiem wielofunkcyjnym, zjazdem linowym oraz pumptrackiem.

Nasze przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 -18.00 z wyjątkiem dni wolnych ustawowo.

Zajęcia w naszej placówce są dostosowane do wieku oraz możliwości dzieci. Dbamy o wszechstronny rozwój naszych podopiecznych. Dzieci nie tylko uczą się i bawią, ale też rozwijają swoje zainteresowania.

Poza zajęciami z podstawy programowej dzieci mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć dodatkowych tj.

• język angielski – zajęcia 2x w tygodniu,
  • zajęcia rytmiczno-muzyczne – zajęcia 1x w tygodniu,
  • codzienna gimnastyka buzi i języka,
  • opieka psychologiczno-pedagogiczna,
  • zajęcia korekcyjno - kompensacyjne dla najstarszej grupy,
  • wszelkiego rodzaju programy edukacyjne.

Ponadto: spektakle teatralne, koncerty muzyczne, spotkania z ciekawymi osobami, programy profilaktyczne, imprezy okolicznościowe, konkursy, warsztaty przyrodnicze, wycieczki itp.

Zajęcia dodatkowe dla chętnych przedszkolaków:

• KARATE
  • ZAJĘCIA TANECZNE "MINIDISCO"
  • ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE
  • WARSZTATY LEGO ROBOTYKA