Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Starych Załubicach

Dyrektor: Edward Biernacki
Strona WWW: http://sp-zalubice.edupage.org
E-mail: spzalubice@radzymin.pl

Zapraszamy do nowo oddanego skrzydła szkoły, gdzie uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W czterech oddziałach zapewniamy opiekę w godzinach od 7 do 17, w tym 5 - godzinną bezpłatną  opiekę w ramach realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
Oddziały przedszkolne mieszczą się w dwukondygnacyjnym budynku, przy ulicy Mazowieckiej 40. Na parterze znajduje się szatnia oraz sala do zajęć ruchowych. Na pierwszym piętrze usytuowane są 4 przestronne, odpowiednio wyposażone w pomoce dydaktyczne, zabawki posiadające certyfikaty umożliwiające dzieciom wszechstronny rozwój  sale dydaktyczne. W każdej z nich  znajdują się kąciki zainteresowań aby rozwijać w przedszkolakach ich predyspozycje i zainteresowania.   Ponadto na piętrze znajduje się gabinet opieki medycznej, gabinet terapeuty, gabinet logopedy. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez pochylnię zewnętrzną przy wejściu. Placówka posiada duży, ogrodzony i odpowiednio zabezpieczony plac zabaw, bogato wyposażony w nowe atestowane zjeżdżalnie,  huśtawki, bujaki, piaskownice, drabinki.

Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym,
jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”.
                                                                                      Robert Fulghum

Oferta programowa naszych oddziałów przedszkolnych uwzględnia pełny rozwój osobowości małego dziecka – intelektualny, fizyczny, społeczny i twórczy. Celem naszej placówki jest wychowanie dzieci śmiałych, przedsiębiorczych, kreatywnych, otwartych na innych ludzi, mających dobry kontakt z otoczeniem, dobrze radzących sobie w życiu. Naszym priorytetem jest również bardzo dobre przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole. Jest to proces długofalowy i trwa przez cały okres pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym, a rozpoczyna się już w 3-latkach.

Praca opiekuńczo – dydaktyczno – wychowawcza z dziećmi prowadzona jest w oparciu o różnorodne nowatorskie metody i formy pracy: m.in. metodę E. Gruszczyk- Kolczyńskiej „Dziecięca matematyka”, I. Majchrzak „Wprowadzanie dziecka w świat pisma”, Metodę Dobrego Startu M. Bogdanowicz, gimnastykę twórczą R. Labana, metodę edukacji muzycznej C. Orffa, E. J. Dalcroze'a, wspomaganie rozwoju dzieci poprzez ruch z zastosowaniem metod Paula Dennisona, Weroniki Sherborne, gimnastykę rytmiczną A. i M. Kniessów, metody aktywizujące, Pedagogikę Zabawy Klanza, metodę projektów, zabawy logorytmiczne.

W oddziałach przedszkolnych realizowane są obecnie dwie innowacje pedagogiczne:

"Ruch, słuch, słowo - z logarytmiką bawię się wesoło" oraz "Mali odkrywcy matematyki".

W oddziałach przedszkolnych organizowane są również:

- spotkania z pedagogiem i psychologiem;

- spotkania z policjantami, strażą pożarną oraz innymi osobami wykonującymi ciekawe zawody;

- teatrzyki;

- wycieczki;

- uroczystości: Pasowanie na Przedszkolaka, Mikołajki, Wigilia Przedszkolna, Zabawa

Karnawałowa, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka.

Ponadto dzieci biorą udział w licznych  konkursach o zasięgu ogólnopolskim oraz licznych

projektach edukacyjnych

Zajęcia dodatkowe:

•  Akademię Piłkarską

• Zajęcia taneczne prowadzone przez tancerzy z  Ogólnopolskiej Szkoły Tańca i Dobrych
    Manier Wasilewski - Felska

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
3-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci trzyletnich. 5
4-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci czteroletnich. 0
5-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci pięcioletnich. 0
6-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci sześcioletnich. 0

Rekrutacja ID: 127; Wersja: 20.120.307.1926 Harmonogram ID: 572;