Niezalogowany
zmień rozmiar:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie

Adres: Szkolna 3
02-250 Słupno
pokaż na mapie
Dyrektor: Barbara Moczulska
Strona WWW: www.sp2slupno.radzymin.pl
E-mail: sp2slupno@radzymin.pl
Telefon: 22 428 28 63

Opis oferty:


Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej – Szczepankowskiej w Słupnie działa od 2017r. Jest placówką publiczną, prowadzoną przez Gminę Radzymin. Nasze przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 17.00 i oferuje zajęcia w czterech grupach wiekowych: 3-latki, 4-latki, 5-latki i oddział „0”.

W naszym przedszkolu staramy się zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki sprzyjające prawidłowemu rozwojowi oraz zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Podczas codziennej pracy dydaktyczno - wychowawczej dbamy o różnorodną aktywność twórczą dziecka, interesujące zajęcia i zabawy, a także rozwój dziecięcej kreatywności. Swoją bogatą ofertę edukacyjną dopasowujemy do indywidualnych predyspozycji każdego dziecka, pozwalając mu poszerzać swoje umiejętności i zdolności. Przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz odnoszenia szkolnych sukcesów. Podstawę programową wychowania przedszkolnego wypełniamy w oparciu o program wydawnictwa MAC – edukacja. Przedszkole realizuje zadania o potrzebie kształcenia specjalnego oraz zajęcia specjalistyczne dla dzieci z opiniami i orzeczeniami (wczesne wspomaganie rozwoju).

W naszym przedszkolu funkcjonują 4 grupy wiekowe:

3 – latki – „Słoneczka”
4 – latki – „Biedronki”
5 – latki – „Pszczółki”
6 – latki – „Sówki”

Do przedszkola prowadzi osobne wejście. W nowoczesnym budynku znajdują się cztery sale dydaktyczne. Są one przestronne i bardzo jasne dzięki dużej ilości okien. Każda sala posiada łazienkę dla dzieci oraz magazyn na pomoce dydaktyczne. Sale wyposażone są w atrakcyjne pomoce dydaktyczne i zabawki. Pragniemy, aby nasi podopieczni czuli się dobrze i bezpiecznie, podczas pobytu w przedszkolu. Dlatego też, już niebawem dwie z naszych sal przejdą metamorfozę - pojawią się tam piękne, kolorowe meble z wydzielonymi kącikami zainteresowań. W części przedszkolnej znajduje się szatnia oraz gabinet logopedy. Miedzy dwiema salami znajduje się systemowa ściana przesuwna, umożliwiająca  połączenie sal w jedną wielofunkcyjną, która może być wykorzystana między innymi podczas przedstawień teatralnych, koncertów muzycznych czy też występów dzieci. Obok budynku znajduje się przestronny plac zabaw wyposażony w sprzęty zabawowe oraz ścieżkę sensoryczną, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Plac zabaw jest wyłożony syntetyczną nawierzchnią, która chroni przed upadkiem. Nasi podopieczni mają także możliwość korzystania z boiska wielofunkcyjnego. 
Placówka zatrudnia wykwalifikowaną, kreatywną, młodą kadrę nauczycieli  i specjalistów, którzy dbają o wszechstronny i harmonijny rozwój dzieci. Każdy oddział prowadzony jest przez dwóch nauczycieli wychowania przedszkolnego. Dodatkowo w grupach młodszych, w trosce o bezpieczeństwo dzieci zatrudniona jest również pomoc nauczyciela.

Zdrowe wyżywienie:
W naszym przedszkolu dbamy o zdrowe wyżywienie, uwzględniając wszelkie alergie i zalecenia lekarskie dotyczące diety dzieci. Urozmaicona dieta jest jedną z podstawowych zasad układania jadłospisu dziecka w wieku przedszkolnym. Gwarantuje dostarczenie dzieciom odpowiedniej ilości składników odżywczych, witamin, minerałów. Różnorodność potraw i estetyka ich podania zachęca dzieci do próbowania nowych rzeczy. Spełnienie wszystkich tych standardów zapewnia dla naszego przedszkola firma cateringowa  "MyCatering".

Kontakt z rodzicami:
Raz w miesiącu organizujemy w każdym z oddziałów przedszkolnych dzień otwarty dla rodziców. Polega on na indywidualnej rozmowie z nauczycielem na temat postępów dziecka i funkcjonowania w grupie przedszkolnej oraz ewentualnych, zaobserwowanych problemów.

Oferta edukacyjna:
Cyklicznie w przedszkolu organizowane są następujące atrakcje:
 • Teatrzyki
 • Wycieczki
 • Koncerty
 • Zajęcia przyrodnicze i doświadczalne
 • Warsztaty kulinarne
 • Zajęcia plastyczno – konstrukcyjne
 • Konkursy
 • Lekcje biblioteczne i poranki czytelnicze
 • Dni nietypowe np.: Dzień Pluszowego Misia, Dzień Postaci z Bajek, Dzień Kropki
 • Zajęcia z kodowania „Kodowanie na dywanie”
 • Spotkania z ciekawymi ludźmi, np.: Iluzjonista, Brzuchomówca
 • Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów w ramach innowacji pedagogicznej oraz doradztwa zawodowego
 • Różnego rodzaju imprezy i uroczystości przedszkolne (Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, Dzień Przedszkolaka, Mikołajki, Spotkania Wigilijne, Bal Karnawałowy).
Nasze Przedszkole bierze także udział w różnych projektach edukacyjnych, rozwijając tym samym wiedzę i umiejętności dzieci na różnych płaszczyznach. Jednym z naszych celów jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród naszych podopiecznych. Realizujemy to zadanie poprzez udział w projektach czytelniczych: „Magiczna Moc Bajek” oraz „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Bliski jest nam także międzynarodowy projekt edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”. Jest on zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.  Celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Ponadto dużą wagę przywiązujemy do kształtowania wśród dzieci umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia. W realizacji tego celu pomaga nam projekt edukacyjny „Uczymy dzieci programować”. Bierzemy także udział w projekcie "Zabawa sztuką", który umożliwia nam propagowanie sztuki, rozwijanie kreatywności, poczucia estetyki i wrażliwości na piękno.Zajęcia pozalekcyjne:

Naszym przedszkolakom zapewniamy wszechstronny rozwój dzięki bogatemu pakietowi bezpłatnych zajęć dodatkowych:

 • Język angielski
 • Religia
 • Gimnastyka korekcyjna
 • Rytmika
 • Logorytmika
 • Zajęcia z logopedą
 • Zajęcia z pedagogiem
 • Elementy Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, Kinezjologii Edukacyjnej oraz Pedagogiki Zabawy.

Dodatkowo można korzystać z zajęć płatnych, takich jak:

 • Judo
 • Zajęcia taneczne
 • Piłka nożna
 • Zajęcia LEGO
Dostępne miejsca:

Nazwa Opis
3 LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy.
4 LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy.
5 LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy.
6 LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy.

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 128; Wersja: 21.130.315.1030 Harmonogram ID: 594;