Przedszkole nr 1 w Radzyminie

Dyrektor: Małgorzata Sieradzka
Strona WWW: www.przedszkole1.radzymin.pl
E-mail: przedszkole1@radzymin.pl

Przedszkole z wieloletnią tradycją i historią.

Wychowują się w nim kolejne pokolenia mieszkańców Radzymina. Mieści się w wolnostojącym budynku z dala od ruchliwych ulic, otoczone zielenią.Teren wokół jest spokojny i bezpieczny, nie słychać miejskiego gwaru, za to towarzyszy nam szum drzew i śpiew ptaków.

Przedszkole jest czynne w godzinach 600-1830.

Opiekę nad wychowankami sprawuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna ciągle doskonaląca swoje umiejętności poprzez liczne kursy i szkolenia. Praca dydaktyczna nastawiona jest na indywidualny rozwój dziecka.

Sale dla dzieci są: przestronne, widne, wyposażone w sprzęt oraz zabawki dostosowane do wieku i potrzeb dziecka.

Przedszkole dysponuje własną kuchnią, w której przygotowywane są smaczne i zdrowe posiłki w trosce o najwyższe standardy i zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi normami.

Posiadamy duży i bezpieczny ogród, w którym dzieci mogą miło spędzić czas korzystając ze sprzętów i urządzeń posiadających wszelkie niezbędne atesty. Nasz ogród to nie tylko miejsce do zabawy - dzięki przepięknym drzewom oraz roślinności znajdującej się na poszczególnych placach, to także zakątek do obserwacji przyrodniczych.

Nasze przedszkole to miejsce, gdzie dziecko rozwinie swoje talenty, zdobędzie nowe umiejętności, rozwinie wyobraźnię, spotka przyjaciół i będzie świetnie się bawić. Poprzez kreatywną naukę i zabawę rozbudzi ciekawość poznania otaczającego świata oraz naturalną spontaniczność.

Misją naszego przedszkola jest wprowadzenie dziecka w świat wartości uniwersalnych: piękna, dobra i prawdy. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób, gotowe szukać nowych, lepszych, oryginalnych rozwiązań.

Przedszkole zapewnia:

- odpowiednie warunki nauczania i wychowania,

- język angielski dla dzieci,

- program kształcenia i wychowania zgodnie z wytycznymi Kuratorium Oświaty,

- wszechstronny rozwój zgodnie z wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi,

- warunki umożliwiające dziecku osiągnięcie "dojrzałości szkolnej",

- pomoc psychologa i logopedy,

- interesujące i różnorodne zajęcia edukacyjne i zabawy,
- uroczystości przedszkolne: Dzień Pieczonego Ziemniaka, Dzień Pluszowego Misia, Spotkania wigilijne z rodzicami, Mikołajki, Spotkanie z Mikołajem, Święto Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Świadomości Autyzmu, Dzień Dziecka, Święto Rodziny, Zakończenie Roku Przedszkolnego,
- wycieczki autokarowe - minimum 3 (według propozycji rodziców),
- wyjścia i spotkania z ciekawymi ludźmi (np. Spotkanie z pszczelarzem, policjantem, strażakami, autorką książek, muzykiem, aktorem, p.Burmistrzem),
- teatrzyki i koncerty - raz w miesiącu,
- warsztaty,

- dzieci z sukcesami biorą udział w konkursach, przeglądach, spotkaniach i uroczystościach organizowanych przez placówki i instytucje lokalne.

Zajęcia pozalekcyjne organizowane w przedszkolu:
​- rytmika - dwa razy w tygodniu
- religia dla dzieci sześcioletnich
- zajęcia z logopedą
- zajęcia z psychologiem

3-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci trzyletnich.
4-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci czteroletnich.
5,6-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY
5-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci pięcioletnich.

Rekrutacja ID: 126; Wersja: 9.115.296.1539 Harmonogram ID: 552;