Przedszkole nr 2 im. Czerwonego Kapturka w Radzyminie

Strona WWW: przedszkole2.radzymin.pl
E-mail: przedszkole2@radzymin.pl
Telefon: 735 039 559

Przedszkole nr 2 im. Czerwonego Kapturka w Radzyminie  - przedszkole z uśmiechem.
Organ prowadzący - Gmina Radzymin
Organ sprawujący nadzór pedagogiczny - Mazowiecki Kurator Oświaty
Przedszkole posiada własny Sztandar, Hymn i ceremoniał.
W roku 2019/2020 przedszkole obchodziło jubileusz 40-lecia istnienia. W związku z tym odwiedziło nas grono znamienitych gości na czele z Pierwszą Damą, Małżonką Prezydenta RP Panią Agatą Kornhauser-Dudą.
Przedszkole jest placówką państwową, ogólnodostępną, realizującą edukację włączającą, Wczesne Wspomaganie Rozwoju oraz Pomoc-Psychologiczno-Pedagogiczną. Palcówka liczy 225 dzieci w wieku 2,5-6 lat zgrupowanych w 9 oddziałach. Przedszkole posiada bogatą tradycję, ogromne doświadczenie w opiece, wychowaniu i edukacji.Staramy się kultywować tradycje, jak również łączyć doświadczenie z nowoczesnością.
Chcemy dawać "dzieciom korzenie i skrzydła". Dążymy, aby nasze przedszkole było placówką otwartą dla wszystkich. Dbamy by proces edukacyjny był ukierunkowany na wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka.
Posiadamy wykwalifikowaną kadrę, podmiotowo traktującą każde dziecko. Nauczyciele i specjaliści (logopeda, psycholog, terapeuta SI, terapeuta ręki, pedagodzy specjalni) prowadzą ciekawe zajęcia dydaktyczne oraz terapeutyczne, stosując nowoczesne metody i formy pracy. Dzieci rozwijają się stosownie do potrzeb i możliwości. Dzięki metodom aktywizującym uczą się radzić z problemami i trudnymi sytuacjami.
Jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami bardzo ceniąc ich zaangażowanie. Współpracujemy z instytucjami i środowiskami lokalnymi. Nasze przedszkole jest placówką dynamicznie rozwijającą się, innowacyjną i nowoczesną.
Dzieci żywione są zgodnie zgodnie z obowiązującymi normami żywieniowymi Serwujemy 3 posiłki - śniadanie, obiad, podwieczorek zachowując wszelkie rodzaje diet żywieniowych i wyznaniowych. Korzystamy z porad dietetyka.
Posiadamy dogodny system płatności elektronicznej oraz szybkiego kontaktu z rodzicami przez platformę 4parents.
Od września 2016 r. przedszkole mieści się nowej lokalizacji - w pięknym, bogato wyposażonym i bardzo funkcjonalnym budynku z tarasem, rozległym ogrodem, 3 placami zabaw, ścieżką sensoryczną i górką saneczkową. Posiadamy ogródek upraw i sad.
Budynek spełnia normy bezpieczeństwa, jest monitorowany, wyposażony w alarm, kontrolę dostępu i videofony. Sale dydaktyczne, gabinety specjalistyczne i sala gimnastyczna są wyposażone w sprzęt specjalistyczny, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt komputerowy. Do pracy wykorzystujemy również tablicę multimedialną.
Okolica przedszkola jest malownicza, bez zgiełku i smogu. Otoczenie lasów, łąk i pól sprzyja poznawaniu i obserwacji przyrody. W sąsiedztwie znajdują się 2 stadniny konne, z którymi współpracujemy.
W przedszkolu realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o programy, plany, projekty edukacyjne, innowacje pedagogiczne. Podejmujemy  szereg działań wychodzących poza standardy opiekunczo-wychowawczo-dydaktyczne. Zapewniamy gruntowne przygotowanie do podjęcia nauki w pierwszej klasie. Wykonujemy rzetelną diagnozę gotowości szkolnej dziecka. Prowadzimy zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych.
Oferta edukacyjna koreluje z potrzebami i możliwościami wychowanków, wyzwalając ich potencjał twórczy. Talenty naszych przedszkolaków promujemy w środowisku lokalnym, w kraju i za granicą. Posiadamy wiele placówek partnerskich w Polsce. dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi włączamy w każdą uroczystość, aby mogły zaprezentować swoje talenty i mocne strony.
Przedszkole oferuje zajęcia dodatkowe bezpłatne: j. angielski, rytmika, religia, koła zainteresowań (plastyczne, przyrodnicze, matematyczne, językowe, kulinarne). Oferujemy również zajęcia dodatkowo płatne (piłka nożna, akrobatyka, zajęcia konstrukcyjne z klockami Lego, j. angielski, karate, tańce).
Dzieci mają stały kontakt z kulturą i sztuką poprzez odbywające się raz w miesiącu koncerty i przedstawienia. Organizujemy wyjścia na lekcje muzealne,biblioteczne, szkolne oraz szereg wyjazdów turystycznych. Organizujemy akcje charytatywne, uczestniczymy w różnorodnych kampaniach społecznych.
Zdobyliśmy wiele certyfikatów: "Przedszkole z tradycjami", "Piękna nasz Polska cała", "Pocztówkowe Przedszkole", "Przedszkole z Młodych Patriotów", "Wzorowa Palcówka Małego Misia".

Więcej informacji o działalności Przedszkola nr 2 im. Czerwonego Kapturka w Radzyminie możecie Państwo zobaczyć na: