Przedszkole nr 2 w Radzyminie

Dyrektor: Magdalena Jarzębska-Kopka
Strona WWW: www.pp2.przedszkola.net.pl
E-mail: przedszkole2@radzymin.pl

Przedszkole nr 2 – przedszkole z uśmiechem :-)

Chcemy „dawać dzieciom korzenie i skrzydła”, dążymy aby nasze przedszkole było placówką otwartą dla wszystkich. Dbamy by proces edukacyjny był ukierunkowany na wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka, pamiętając o tym jak ważna jest przyjazna atmosfera i wzajemne zaufanie.

Posiadamy w pełni wykwalifikowaną ale wciąż doskonalącą się kadrę pedagogiczną, podmiotowo traktującą każde dziecko.
Nauczyciele i specjaliści prowadzą bardzo ciekawe zajęcia dydaktyczne oraz terapeutyczne, stosując nowoczesne metody i formy pracy. Dzieci mogą rozwijać się stosownie do potrzeb
i możliwości a dzięki metodom aktywizującym same uczą się radzić sobie z problemami
i sytuacjami trudnymi. Zatrudniamy ludzi, którzy z pasją i poświeceniem starają się wesprzeć dzieci w ich rozwoju.
Jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami i bardzo ją sobie cenimy. Odbywa się ona na wielu płaszczyznach, podobnie jak współpraca z instytucjami i środowiskiem lokalnym. Oferta edukacyjna koreluje z potrzebami i możliwościami wychowanków. Wyzwalając ich potencjał twórczy. Talenty naszych przedszkolaków promujemy w środowisku lokalnym w kraju i za granicą. Posiadamy wiele placówek partnerskich w Polsce a w szczególności w Europie. Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi włączamy w każdą uroczystość, imprezę aby mogły zaprezentować swoje talenty i mocne strony przed społecznością przedszkola oraz swoimi bliskimi. Z naszymi podopiecznymi oprócz nauczycieli wychowania przedszkolnego pracują również:
logopeda, psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta ręki, dogoterapeuta oraz pedagodzy specjalni.
Udzielamy pomocy psychologiczno-pedagogicznej, prowadzimy wczesne wspomaganie rozwoju, oddziały ogólnodostępne z edukacją włączającą. Zajęcia dodatkowe bezpłatne: j.angielski, rytmika, religia, koła zainteresowań a także opcjonalnie j.hiszpański.Zajęcia dodatkowo płatne realizowane przez firmy zewnętrzne na terenie przedszkola:karate, akrobatyka, tańce, piłka nożna, gimnastyka korekcyjna.

Obserwujemy wysokie wyniki w badaniu losów absolwentów.

Przedszkole nr 2 w Radzyminie jest placówką dynamicznie rozwijającą się, innowacyjną i nowoczesną pomimo, że istnieje już 40 lat. Od września 2016 roku przedszkole mieści się w nowej lokalizacji w pięknym, bogato wyposażonym i bardzo funkcjonalnym budynku z tarasem, rozległym ogrodem i placami zabaw a nawet górką saneczkową. W przygotowaniu ścieżka sensoryczna, ogródek upraw i sad. Budynek jest monitorowany, wyposażony w alarm, kontrolę dostępu oraz wideofony. Posiada duży i bezpieczny parking. Każda z sal dydaktycznych, gabinety specjalistów oraz sala gimnastyczna są bogato wyposażone w sprzęt specjalistyczny, pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. Pracujemy również z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Okolica przedszkola jest malownicza bez zgiełku, hałasu i smogu. Otoczenie lasów, łąk i pól sprzyja poznawaniu i obserwacji przyrody. W sąsiedztwie znajdują się dwie stadniny konne z którymi współpracujemy.

Przedszkole czynne jest od 6:00-18:30 od poniedziałku do piątku.

Dzieci są żywione zgodnie z obowiązującymi normami żywieniowymi. Serwujemy trzy posiłki dziennie – śniadanie, obiad, podwieczorek. Jadłospisy uwzględniają wszelkie rodzaje diet żywieniowych i wyznaniowych. Korzystamy z porad dietetyka.

Posiadamy dogodny system płatności elektronicznej oraz szybkiego kontaktu z rodzicami 4parents, profil na portalu społecznościowym oraz stronę http://pp2.przedszkola.net.pl/.

Więcej informacji o działalności Przedszkola nr 2 w Radzyminie możecie Państwo zobaczyć na:

3-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci trzyletnich.
4-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci czteroletnich.
5-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci pięcioletnich.
6-LATKI - ODDZIAŁ CAŁODZIENNY Oddział przedszkolny realizujący zajęcia i świadczący opiekę w pełnych godzinach pracy Przedszkola adresowany dla dzieci sześcioletnich.

Rekrutacja ID: 126; Wersja: 9.115.296.1539 Harmonogram ID: 552;